40mm x 40mm Titalium Long Shackle Padlock 64ti/40hb40 C
Product Information
Features And Benefits
- Lightweight yet robust
- Hardened steel shackle with NANO PROTECTâ„¢ coating for extreme corrosion resistance
- 64TI/50HB60-150: Removable and adjustable shackle from 60Â mm to 150Â mm
- Double bolted shackle for improved protection against being broken open
Dimensions
| Product Width | 40.00 mm |
| Product Height / Depth | 79.00 mm |
| Product Weight | 96.00 gm |
Find out more
Abus 64ti/40hb40 Titalium Long Shackle Padlock - 40mm x 40mm
Item Code: 49015
Out of stock for delivery
Delivery cost is based on your full basket and will be confirmed at checkout
Available
for delivery (next day delivery if ordered before 1:00pm)
Nationwide delivery
2-3 working days
Available to order
We will text you when on the way
See our delivery information
Free Click & Collect
Out of stock for Click & Collect
Check your local store for details on opening times
Available
for Click & Collect
Available to order for collection
3-5 working days
Inc.VAT
Ex.VAT
was
Inc.VAT
Ex.VAT
was
per
Short Description
Product Information
Features And Benefits
- Lightweight yet robust
Dimensions
| Product Width | 40.00 mm |